Dobar početak
19

Liga nacija otvorena spektakularnim pogotkom u pobjedi Gruzije u Kazahstanu

Slavlje igrača Gruzije (Foto: Sporx/TwitteR)
Reprezentacija Gruzije pobijedila je u Astani u prvom kolu Lige nacije i ujedno prvoj utakmici novog UEFA-inog takmičenja selekciju Kazahstana rezultatom 2:0.

Nesadržajan nogomet smo gledali većim dijelom meča, a onda se u 69. minuti dogodio trenutak za historiju.

Naime, Giorgi Chakvetadze je postigao spektakularan gol, koji će ući u historiju kao prvi u Ligi nacija.

Lopta je došla do Chakvetadzea na lijevom boku, on je povukao i fenomenalnim udarcem u suprotni gornji ugao doveo Gruziju u vodstvo.

Golman Nenad Erić nije imao nikakve šanse te je svojom paradom samo uljepšao pogodak.

Chakvetadze je pet minuta kasnije sudjelovao i u kontri nakon koje je Gruzija došla do 0:2, a nakon što je golman Kazahstana ovaj put odlično odbranio, odbijenu loptu u vlastitu mrežu nespretno je pospremio Maliy.