La Liga
204

Lewandowski zablistao u velikom trijumfu Barcelone, Pjanić nije ulazio u igru

Nogometaši Barcelone pobijedili su na Reale Areni u drugom kolu La Lige ekipu Real Sociedada rezultatom 4:1, a utakmicu je obilježio Robert Lewandowski koji je postigao svoja prva dva gola u prvenstvu za Katalonce.

Za prvi mu je trebalo samo 46 sekundi kada je na asistenciju Baldea postigao pogodak kojim je potvrdio da je kralj šesnaesterca. Međutim, samo pet minuta kasnije Isak je izjednačio u paklenom otvaranju utakmice. Do kraja prvog poluvremena igralo se otvoreno s obje strane, ali uprkos velikim šansama nije bilo golova.

U nastavku je Barcelona krenula žestoko, a pritisak se isplatio u 66. minuti kada je Dembele pogodio na asistenciju Fatija. Mladi Španac je samo dvije minute kasnije asistirao i sjajno raspoloženom Lewandowskom za 1:3.

Ovaj dvojac se tu nije zaustavio pa je u 79. minuti Lewandowski uzvratio asistenciju Fatiju za konačnih 1:4. Bh. reprezentativac Miralem Pjanić je ovaj meč pregledao s klupe za rezervne igrače, iako je u španskim medijima bio najavljen i kao starter.

Inače, Barcelona nakon dva kola ima četiri osvojena boda, dok je Sociedad ostao na tri.

Rezultat i strijelci:

Real Sociedad - Barcelona 1:4 (Isak 6' - Lewandowski 1', 68', Dembele 66', Fati 79')