Kvalifikacije za SP
18

Lewandowski postigao hat-trick u trijumfu Poljske protiv Armenije, Češka bolja od Azerbejdžana

Večerašnjim susretima u grupama C i E počelo je deveto kolo evropskog dijela kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje će se 2018. godine održati u Rusiji.

Grupa C

Azerbejdžan - Češka 1:2

Nogometaši Češke upisali su pobjedu u duelu za treće mjesto u ovoj grupi, gdje su Njemačka i Sjeverna Irska već jednom nogom obezbjedili plasman na SP, odnosno baraž. Česi su poveli u 35. minuti kada je pogodio Kopic. U 55. minuti Izmailov je iz penala poravnao rezultat na 1:1, a tri boda Česima donio je Barak u 66. minuti susreta.

Grupa E

Armenija - Poljska 1:6

Poljska je pobjedom u gostima kod Armenije s ubjedljivih 6:1 širom otvorila vrata smotre najboljih svjetskih selekcija u Rusiji. Poljaci su poveli u 2. minuti preko Grosickog, a potom je Lewandowski u 18. i 25. minuti povisio na 3:0. Armenija je smanjila u 39. minuti preko Hambardzumyana. Blaszczykowski je u 58. minuti povisio na 4:1, a potom je u 64. minuti Lewandowski kompletirao hat-trick za 5:1. Konačnih 6:1 postavio je rezervista Wolski u 89. minuti susreta.