Prvi na tabeli
187

Lewandowski nastavio briljirati u Španiji, Barcelona upisala petu uzastopnu pobjedu

Ekipa Barcelone ostvarila je petu pobjedu u ovoj sezoni, a oni su u susretu 6. kola bili bolji od Elchea rezultatom 3:0 i tako privremeno preuzeli lidersku poziciju.

Da će Barcelona doći do pobjede moglo se naslutiti već u 14. minuti kada je Verdu dobio direktan crveni karton i ostavio Elche s igračem manje na terenu, a već do poluvremena Xavijev tim je uspio postići dva pogotka.

Prvo je Lewandowski u 34. minuti nakon asistencije Baldea s lijeve strane pospremio loptu u praznu mrežu, a sedam minuta nakon toga Depay se fantastično oslobodio svojih čuvara i pogodio za 2:0.

Pitanje pobjednika, ako je dileme uopšte i bilo nakon poluvremena, riješio je Lewandowski golom 48. minuti za, ispostavit će se na kraju, konačnih 3:0.

Za Poljaka je ovo bio osmi gol u ovoj sezoni, a pored toga ima i dvije upisane asistencije.

Barcelona je sada na prvom mjestu španske La Lige i imaju 16 osvojenih bodova iz šest odigranih utakmica, a Real Madrid, koji je ostvario svih pet pobjeda, sutra igra veliki gradski derbi protiv Atletico Madrida u gostima.