Sedma titula
89

Lewandowski hat-trickom srušio Eintracht i donio Bayernu trofej njemačkog Superkupa

Nogometaši Bayerna su osvojili njemački Superkup pobjedom nad Eintrachtom u Frankfurtu rezultatom 5:0.

Bayern je opravdao ulogu favorita, te je već na poluvremenu imao prednost rezultatom 2:0.

U 21. minuti Lewandowski je glavom nakon Kimmichovog ubačaja pogodio za 1:0, a Poljak je samo pet minuta kasnije ponovo zatresao Ronnowovu mrežu nakon Robbenove asistencije iz kornera, također glavom.

Lewandowski je hat-trick kompletirao u 54. minuti, ovaj put je pogodio nogom, a asistent je bio Müller.

Na 4:0 povisio je Coman u 63. minuti susreta nakon lijepe akcije i Alabine asistencije, a konačnih 5:0 postavio je Alcantara u 85. minuti na Comanovu asistenciju.

Ovo je Bayernu bio sedmi trofej Superkupa nakon što ga je osvojio 1987., 1990., 2010., 2012., 2016. i 2017. godine.