Bundesliga
11

Leverkusen pobjedom protiv Mainza zadržao drugo mjesto, eurogol Baileyja

Bayer Leverkusen je na svojoj BayAreni rezultatom 2:0 pobijedio Mainz u okviru 20. kola njemačke Bundeslige.

Bayer je tako zadržao drugo mjesto na tabeli s kojeg je ušao u ovo kolo, dok je Mainz upisao 10. prvenstveni poraz u ovoj sezoni te ostao na 15. mjestu tabele.

Prvo poluvrijeme okončano je bez pogodaka, ali je glavnu riječ na terenu vodio domaćin koji je uputio osam udaraca ka golu protivnika, dok je Mainz samo jednom šutirao.

Napadi Bayera urodili su plodom već na startu drugog poluvremena, tačnije u 48. minuti kada mrežu gostiju fantastičnim udarcem s oko 25 metara pogađa Bailey. Bio je to njegov osmi gol u ligi.

Pogotkom Baileyja Leverkusen je došao do brojke od 25 uzastopnih ligaških utakmica u kojima je postigao makar jedan gol što je novi klupski rekord.

Drugi gol za Leverkusen i za konačnih 2:0 postigao je Wendell iz kaznenog udarca u 68. minuti susreta.