45

Leverkusen napravio ogroman korak ka tituli, novopečeni Zmaj zaigrao u finišu

H. H.
Detalji s utakmice između Kolna i Leverkusena (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Bayer Leverkusena su kao gosti pobijedili Köln rezultatom 2:0 u okviru 24. kola Bundeslige i napravili su ogroman korak ka tituli prvaka.

Popularni Apotekari sada imaju deset bodova više od drugoplasiranog Bayerna i sudeći prema formi, samo ih čudo može spriječiti da osvoje prvi naslov u historiji.

Već na startu utakmice Köln je dobio crveni karton kada je isključen Thielmann što je u mnogome olakšalo posao gostima.

Leverkusen je poveo u 38. minuti preko Frimponga, a trijumf je ovjerio Grimaldo pogotkom u 73. minuti za konačnih 2:0.

Novopečeni reprezentativac BiH Denis Huseinbašić u igru je ušao u 83. minuti kada je već bilo jasno da Leverkusen nosi bodove.

Köln će u narednom kolu gostovati Borussiji M'Gladbach, dok će Bayer Leverkusen dočekati Wolfsburg.