Sigurna pobjeda
15

Levante uvjerljivo savladao Real Sociedad i probio se na 5. mjesto La Lige

Nogometaši Levante pobijedili su u Valenciji u okviru 5. kola La Lige ekipu Real Sociedada rezultatom 2:0.

U prvom poluvremenu viđena je po jedna dobra šansa s obje strane, a neprecizni su bili Elustondo kod gostiju u 24. minuti i Morales kod domaćih devet minuta kasnije.

Ipak, Levante u vodstvo dolazi u posljednjoj minuti prvog poluvreena kada je Chema zatresao mrežu ekipe iz Sociedada.

Krenuli su gosti žestoko u nastavku i odmah na startu Juanmi je propustio veliku priliku za izjednačenje.

Kazna je uslijedila 15 minuta prije kraja meča kada je Morales udvostručio prednost Levante golom iz penala, kojeg je ranije skrivio Lopez.

Pravo uzbuđenje uslijedilo je u posljednje dvije minute utakmice. Prvo je Llorente zaradio drugi žuti karton pa je ranije otišao pod tuš, a onda je Bardhi postavio konačnih 3:0.

Levante je tako ostao neporažen i nakon petog kola La Lige te se probio na peto mjesto, dok je Real Sociedad šestoplasirani.