0
12
0
Mladi bosanskohercegovački nogometni reprezentativac u dresu Lyona, Miralem Pjanić (18), ocijenjen je ispodprosječnom četvorkom za igru u dvoboju sedmog kola Le Championnata.
Lyon je na svom Gerlandu pobijedio Toulouse 2-1 preokrenuvši prednost gostiju u drugom poluvremenu utakmice.

U pobjedničkom je sastavu Pjanić najlošije ocijenjen poslije Mathieua Bodmera, koji je prošao s trojkom. Napadači Govou i Gomis prošli su sa sedmicama.

Činjenice govore da je Pjanić pokrenuo akciju kod izjednačujućeg gola Lyona u 52. minuti proigravši asistenta Cissokha na lijevoj strani. Zabio je Tafer.

Kod pobjedničkog je gola u 72. minuti Pjanić pucao prema vratima gostujućeg golmana Pelea. Njegov je udarac ovaj samo odbio do Bafetimbija Gomisa, koji je postigao gol vrijedan svih triju bodova.