60

Leonardo u finišu utakmice donio pobjedu Partizanu nad Crvenom zvezdom

Partizan je u 152. vječitom derbiju slavio protiv Crvene zvezde rezultatom 1:0.

Crvena zvezda je imala nešto više od igre, no domaći tim je na kraju slavio i osovjio tri boda.

U 12. minuti Leonardo je šutirao iz slobodnog udarca sa vrha kaznenog prostora, no pogodio je samo vanjski dio mreže.

Đurđević je imao sjajnu šansu u 27. minuti. Leonardo mu je asistirao, a napadač Partizana šutira pored gola.

Samo dvije minute kasnije Zvezda imala svoju jedinu pravu priliku u prvom poluvremenu i to preko Srnića, čiji šut ispod prečke u korner izbacuje Kljajić.

Đurđević je ponovo mogao donijeti radost Partizanu u 59. minuti, no pogodio je prečku poslije odličnog prodora i centaršuta Stevanovića.

I kada se činilo da će susret završiti najnepopularnijim rezultatom, Leonardo je una Đurđićevu asistenciju u 89. minuti pogodio za 1:0 i veliko slavlje popularnih Grobara.