Prijateljski meč
0

Lendrićev prvjenac za Lens u porazu od Genta, strijelac i Milićević

Bivši napadač Željezničara Ivan Lendrić postigao je prvi gol u dresu Lensa, a gol je stigao u prijateljskoj utakmici protiv Genta koji je slavio rezultatom 3:1. U strijelce se upisao i povremeni bh. reprezentativac Danijel Milićević.

Gent je poveo u 24. minuti preko Kuboa, a na 2:0 golom iz penala povisio je Milićević. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao.

Novi golovi stigli su u finišu meča. Lendrić je u 84. minuti bio siguran sa bijele tačke, a konačnih 3:1 za Gent postavio je Coulibaly u 90. minuti.

Lendrić je ovog ljeta stigao u Lens iz Željezničara za 300.000 eura. Hrvatski fudbaler je bio prvi strijelac protekle sezone u Premijer ligi BiH gdje je sa 19 golova predvodio Željezničar do druge pozicije na tabeli.

Lens je 1998. godine bio prvak Francuske, a prošlu sezonu je završio na četvrtom mjestu u Ligue 2, sa samo dva boda manje od prvoplasiranog Strasbourga te po bod manje od drugoplasiranog Amiensa i trećeplasiranog Troyesa koji su ušli u Ligue 1.