Podgorica
568

Lendrić sjajnim golom doveo Željezničar na korak do drugo pretkola Evropske lige

Nogometaši Željezničara večeras u uzvratnom susretu prvog pretkola Evropske lige igraju protiv Zete, a pola sata prije kraja utakmice Plavi vode se rezultatom 2:1.

Prvo je u 29. minuti Zeta došla u vodstvo. Graovac je poklonio loptu Ljuljđujaju koji asistira Kukuličiću koji potom šalje loptu u praznu mrežu.

Ipak, tri minute kasnije Plavi su izjednačili. Zakarić je postigao prelijep pogodak iz slobodnog udarca sa 25 metara.

U 60. minuti Zeba je sjajno pronašao Lendrića koji je bio jedini igrač Plavih na polovini Zete.

Napadač je lijevom nogom sa ivice kaznenog prostora postigao prelijep pogodak za 2:1 i vjerovatno prolazak Želje u drugo pretkolo.

Podsjetimo, u prvoj utakmici odigranoj prije sedam dana na Grbavici, Plavi su slavili rezultatom 1:0.