Bundesliga
8

Leipzig uvjerljivo poražen u Mainzu i nastavio negativan rezultatski niz

Nogometaši Mainza pobijedili su na Opel Areni u okviru 32. kola Bundeslige ekipu RB Leipziga rezultatom 3:0.

U prvom poluvremenu obje ekipe pružile su dobru partiju, a nakon pola sata igre De Blasis je iz penala doveo domaću ekipu u vodstvo.

Prvi dio meča okončan je rezultatom 1:0 i mreže su mirovale sve do pet minuta prije kraja susreta kada je Maxim na asistenciju Mute udvostručio prednost Mainza.

Konačnih 3:0 postavio je Baku u posljednjoj minuti utakmice, a vrijedi istaći da je Keita u sudijskoj nadoknadi zaradio drugi žuti karton i automatsko isključenje.

Mainz je s današnjom pobjedom preskočio Freiburg i sada je na 14. mjestu Bundeslige, dok je RB Leipzig na šestoj poziciji.

Gosti su tako nastavili s lošim rezultatima u posljednje vrijeme budući da je ovo četvrti meč bez pobjede u nizu.