Bundesliga
8

Leipzig u dvoboju za drugo mjesto savladao Schalke

Nogometaši Leipziga pobijedili su na Red Bull Areni u okviru 18. kola Bundeslige ekipu Schalkea rezultatom 3:1.

Iako su gosti imali više od igre u prvom poluvremenu, četiri minute prije odlaska na odmor Keita je doveo Leipzig u vodstvo na asistenciju Kampla.

Prethodno je Schalkeov golman Fahrmann odbranio penal Augustinu.

Već u desetoj minuti nastavka gosti dolaze do izjednačenja kada je Naldo pogodio iskoristivši dodavanje Caligiurija, a prethodno je Sabitzer za domaće uzdrmao stativu udarcem iz slobodnog udarca.

Leipzig je potom krenuo žestoko po pobjedu i nagrada je stigla 20 minuta prije kraja meča.

Prvo je Werner na asistenciju Laimera ponovo doveo domaće u vodstvo, a onda je Bruma iskoristio dodavanje Werner za konačnih 3:1.

Leipzig je tako s novom pobjedom prestigao upravo Schalke na tabeli i sada se nalazi na drugom mjestu s 13 bodova zaostatka u odnosu na lidera Bayerna.