8

Leipzig prekinuo niz od dva poraza i slavio u Mönchengladbachu

Golman Leipziga Gulacsi brani penal (Foto: EPA)
RB Leipzig je prekinuo niz od dva uzastopna poraza i slavio u 21. kolu njemačke Bundeslige protiv Borussije iz Mönchengladbacha sa 2:1.

Gosti su poveli u 13. minuti kada je Werner asistirao Forsbergu koji sa ruba kaznanog prostora preciznim udarcem matira Sommera.

Domaćin je imao veliku priliku za izjednačenje u posljednjoj minuti prvog poluvremena kada je Compper u svom kaznenom prostoru srušio Stindla i sudija Zwayer je pokazao na penal.

Hazard je šutirao precizno, ali je golman gostiju Gulacsi pročitao njegovu namjeru i odbranio Belgijančev udarac.

Leipzig je pobjedu ovjerio u 55. minuti, a akteri kod prvog gola su zamijenili uloge. Forsberg je asistira Werneru koji iskosa sa desne strane sa sedam metara šalje loptu pored nemoćnog Sommera za 2:0.

Konačnih 2:1 postavio je Vestergaard na Hazardovu asistenciju u 81. minuti susreta.