Bundesliga
5

Leipzig golovima Upamecana i Keite savladao Augsburg

Nogometaši RB Leipziga pobijedili su na Red Bull Areni u okviru 22. kola Bundeslige ekipu Augsburga rezultatom 2:0.

Domaći su od samog početka krenuli žestoko prema golu golmana Hitza, koji je u dva navrata sjajno intervenisao nakon šuteva Wernera i Poulsena.

Međutim, spasa nije bilo u 17. minuti, kada je Upamecano dočekao odbijenu loptu i zakucao je u gol iz blizine za 1:0.

Mogao je i Augsburg do gola u prvom poluvremenu, ali je Gulacsi pročitao udarac Gregoritscha pa se na odmor otišlo s minimalnom prednosti Leipziga.

Večeras sjajni Hitz je početkom drugog poluvremena nastavio izluđivati Wernera, kojeg je još dva puta osujetio iz dobrih pozicija za postizanje gola.

Gulasci je s druge strane fantastično odbranio projektil Baiera i kazna je uslijedila u 70. minuti kada je Keita pucao iz slobodnog udarca. Lopta je pogodila jednog gostujućeg igrača, promijenila smjer i Hitz je bio nemoćan.

Do kraja meča je najbolju priliku propustio Kampl, koji je iz slobodnog udarca zatresao prečku pa se utakmica okončala rezultatom 2:0.

Leipzig je s novom pobjedom preskočio Bayer i sada je drugoplasirana ekipa Bundeslige s čak 15 bodova manje od Bayerna, koji ima i utakmicu manje. Augsburg je ostao na sedmom mjestu.