Bundesliga
7

Leipzig golovima Keite i Wernera savladao HSV u Hamburgu

Nogometaši RB Leipziga pobijedili su u Hamburgu u okviru 3. kola Bundeslige ekipu HSV-a rezultatom 2:0.

Domaći su iznenađujuće stigli do pobjeda u uvodna dva kola Bundeslige, dok su gosti u drugom poluvremenu protiv Freiburga podsjetili na lanjska izdanja.

Leipzig je odmah na startu imao dvije dobre šanse da dođe do gola, ali je Augustin pogodio stativu, dok je šut Orbana u ključnom trenutku izblokiran.

Nastavili su gosti s napadima, a veliku priliku propustio je Werner u 16. minuti kada je odlično intervenisao golman Mathenia.

HSV je mogao do vodstva osam minuta kasnije kada je neprecizan iz dobre situacije bio Kostić pa se na odmor otišli bez pogodaka.

Leipzig je u vodstvo stigao u 67. minuti. Keita je uputio brz i snažan šut te je golman Mathenia bio bespomoćan.

Petnaest minuta prije kraja Werner je krunisao sjajnu solo akciju za konačnih 2:0.

Leipzig je s novom pobjedom stigao na treće mjesto Bundeslige, dok je HSV pao na petu poziciju.