Premiership
20

Leicester zbog Vardyja skupo platio pobjedu, Tottenham u finišu slomio Norwich

Ekipe Leicestera i Tottenhama upisale su pobjede u susretima 24. kola engleskog Premiershipa na domaćem terenu.

Leicester je rezultatom 4:1 bio bolji od West Hama, a Lisice su već na poluvremenu imale vodstvo od 2:0. Prvo je Barnes u 24. minuti pogodio za 1:0, da bi u petoj minuti sudijske nadoknade Pereira pogodio za 2:0.

Razlog ovakve sudijske nadoknade u prvom poluvremenu jeste povreda napadača Leicestera Jamiea Vardyja koji je u 43. minuti napustio teren.

U drugom poluvremenu Noble je s bijele tačke smanjio na 2:1, ali je Perez s dva pogotka u finišu osigurao pobjedu svom timu.

U drugom meču Tottenham je bio bolji od Norwicha sa 2:1. Domaći su u vodstvo stigli golom Allija u prvom poluvremenu, Pukki je s bijele tačke poravnao na 1:1, a onda u finišu meča Son pogađa za 2:1 i ekipi Josea Mourinha donosi pobjedu.