Premiership
16

Leicester srušio Tottenham, remi Brightona i Crystal Palacea

Nogometaši Leicestera pobijedili su na King Power stadionu u okviru 14. kola Premiershipa ekipu Tottenhama rezultatom 2:1.

Pijetlovi očito teško prate igranje na dva kolosijeka pa sve više zaostaju u utrci za naslov, dok se Leicester s druge strane iskupio za lanjski porazom rezultatom 1:6.

Dobro je krenulo za domaće jer je već u 13. minuti Vardy doveo domaće u vodstvo na asistenciju Albrightona.

Krenuo je Tottenham odmah po izjednačenje, ali je Schmeichel u dvije situacije spasio gol nakon udaraca Dembelea i Allija.

Kazna za promašaje uslijedila u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog poluvremena kada je Mahrez iskoristio dodavanje Ndidija i udvostručio vodstvo Lisica.

I u nastavku su gosti dominirali, a nakon promašaja Eriksena iz dobre situacije, nadu za povoljan rezultat donio je Kane golom u 79. minuti na asistenciju Lamele.

Ipak, Leicester je uspio odoliti napadima Tottenhama i tako upisati četvrtu pobjedu u sezoni.

Nogometaši Brightona i Crystal Palacea podijeli su bodove na Amex stadionu odigravši utakmicu bez pogodaka.

Utakmica je bila izjednačena u oba poluvremena pa je konačni rezultat najrealniji ishod.