1

Leicester razbio Liverpool u prvom meču nakon Ranierijevog odlaska

Leicester je u prvom meču nakon što je Claudio Ranieri dobio otkaz razbio Liverpool rezultatom 3:1.

Lisice su igrale kao tokom većeg dijela prošle sezone i u potpunosti su nadigrale Kloppovu četu koja je djelovala kao razijena vojska.

U 28. minuti Vardy je prekinuo niz od deset utakmica bez pogotka u Premiershipu. Albrighton ga je uposlio, a u situaciji jedan na jedan sa Mignoletom engleski reprezentativac je postigao svoj šesti pogodak u ligi ove sezone.

U 39. minuti desio se najljepši trenutak na meču. Odbrana Liverpoola je intervenisala i odbila loptu na dvadesetak metara od gola, a Drinkwater je iz voleja pogodio za 2:0.

Vardy je svoj drugi gol na meču postigao glavom u 60. minuti na Fuchsovu asistenciju, a konačnih 3:1 postavio je Coutinho u 68. minuti preciznim udarcem po zemlji sa ivice kaznenog prostora.