0

Legea pobjednik malonogometnog turnira "Asim Ferhatović Hase"

FENA
Ekipa Legea pobjednik je 17. međunarodnog novogodišnjeg malonogometnog turnira "Asim Ferhatović Hase".

U finalu turnira, koji je u protekla dva dana održan u maloj dvorani KSC Skenderija, Legea je pobijedila ekipu Vratnik sa 6:2.

Treće mjesto osvojila je amaterska selekcija Srbije, koja je savladala Sarajevo sa 4:3.

Za najboljeg igrača turnira proglašen je Zajko Zeba (Legea). Nagrada za igrača koji igrom podsjeća na Haseta pripala je Edisu Mrši (Vratnik).

Najbolji strijelac sa 10 golova je Ismet Alić (Vratnik), dok je Safet Somun (Vratnik) dobio nagradu za najboljeg golmana. Nagrada za fair-play pripala je ekipi SAŠK Napredak.

Tradicionalni turnir, koji organiziraju FK Vratnik i Nogometni savez Bosne i Hercegovine, igra se u znak sjećanja na jednog od najboljih bh. nogometaša svih vremena.