La Liga
6

Leganes savladao Las Palmas, Real Sociedad slavio na Mestalli

Leganes - Las Palmas (Foto: EPA)
U 34. kolu španske La Lige sigurne pobjede su zabilježili Leganes i Real Sociedad.

Leganes je na svom Butarqueu slavio nad Las Palmasom rezultatom 3:0, a svi pogoci su postignuti u drugom poluvremenu.

Najprije je Luciano pogodio na Guerrerovu asistenciju u 55. minuti, a potom je asistent četiri minute kasnije i sam zatresao mrežu gostiju za 2:0. Konačnih 3:0 postavio je Luciano iz penala u 61. minuti susreta.

Real Sociedad je slavio na Mestalli na gostovanju kod Valencije rezultatom 3:2.

Juanmi je već u 30. sekundi meča doveo goste u vodstvo kada je iz mrtvog ugla zatresao Alvesovu mrežu. Willian Jose je u 30. minuti povisio na 2:0, a Oyarzabal je u 65. minuti je dao pogodak za 3:0.

Valencia je do kraja meča uspjela smanjiti na 3:2 preko Nanija u 68. minuti iz penala i Zaze u 72. minuti.