La Liga
8

Leganes osvojio bod protiv Atletico Madrida

Jedanaesto kolo španske La Lige otvorili su Leganes i Atletico Madrid, a susret je završen rezultatom 1:1.

Leganes je napadao u prvom poluvremenu i imao je dvije velike prilike preko En Nesyrija iz 21. i Oscara iz 27. i 30.minute, ali su njihovi udarci bili neprecizni.

En Nesyri je ponovo bio u velikoj prilici u 67. minuti kada je nakon sjajnog prodora šutirao, ali je Oblak krajnjim naporom spriječio pogodak.

Jorgandžije su prvu pravu priliku pretvorile u pogodak u 69. minuti kada je Griezmann postigao prelijep pogodak iz slobodnog udarca sa 30 metara.

Francuz se mogao još jednom upisati u strijelce, ali je njegov udarac u 71. minuti sjajno zaustavio Cuellar.

Kazna za taj promašaj stigla je u 82. minuti kada je Carrillo matirao Oblaka nakon velike gužve u petercu gostiju.