La Liga
6

Leganes nakon preokreta savladao Villarreal i prekinuo crnu seriju

Nogometaši Leganesa pobijedili su na Municipal de Butarque stadionu u okviru 14. kola La Lige ekipu Villarreala rezultatom 3:1.

U prvom poluvremenu nije viđeno mnogo uzbuđenja, a najbolju priliku propustio je Fornals kada je njegov dalekometni šut odbranio Cuellar.

Nastavio je Villarreal s napadima i u nastavku meča, ali je danas sjajni Cuellar u dva navrata spasio gol nakon udaraca Bakambua i Bonere.

Ipak, spasa nije bilo pola sata prije kraja meča kada je Raba pogodio na asistenciju Triguerosa.

Leganes se tada probudio i na kraju čak stigao do velikog preokreta. Prvo je Rico pogodio iskoristivši dodavanje Amrabata, a onda je El Zhar s dva gola postavio konačnih 3:1.

Leganes je tako prekinuo seriju od četiri uzastopna poraza i probio se na sedmo mjesto La Lige, dok je Villarreal ostao na šestoj poziciji.