3

Le Championnat: St. Etienne na vrhu, Marseilleu samo bod u Toulouseu

Nogometaši St. Etiennea došli su i do četvrte pobjede u novom izdanju francuskog prvenstva. U petom su kolu kao gosti svladali Valenciennes s 3-1.

Junak utakmice bio je 26-godišnji veznjak Benjamin Corgnet, autor pogodaka u 17. i 53. minuti. Romain Hamouma je zabio za St. Etienne u 47. minuti, a poraz domaćih je u završnici utakmice ublažio Maor Melikson u 80. minuti s bijele tačke. Valenciennesu je ovo četvrti poraz u nizu, pa na kontu ima samo tri boda osvojena u 1. kolu. St. Etienne je, pak, barem privremeno, preuzeo vrh ljestvice.

Marseille je krenuo u prvenstvo s tri pobjede, ali u zadnja je dva kola ugrabio samo jedan bod. U prošlom je kolu kod kuće poražen od Monaca, a ove je subote odigrao samo 1-1 na gostovanju kod Toulousea. Vodili su domaći od 66. minute pogotkom Wissama Ben Yeddera, ali su na koncu ostali bez premijerne pobjede ove sezone, a uskratio im ju je u 87. minuti Brazilac Lucas Mendes.

Bez prvenstvene pobjede su i dalje i Ajaccio koji je u subotu kod kuće izgubio od Eviana (3-2), te Sochaux koji je pao na gostovanju kod Nantesa (1-0).

Le Championnat, 5. kolo:

Toulouse - Marseille 1-1 (Ben Yedder 66 / Mendes 87) Ajaccio - Evian 2-3 (Lasne 80, Tallo 85 / Djedje 31, Berigaud 43, 52) Guingamp - Bastia 1-1 (Yatabare 88 - 11m/ Khazri 46) Montpellier - Reims 0-0

Nantes - Sochaux 1-0 (Đorđević 76) Valenciennes - St. Etienne 1-3 (Melikson 80 - 11m / Corgnet 17, 53, Hamouma 47)

1. St. Etienne 5 4 0 1 7-2 12
  2. PGS 5 3 2 0 8-3 11
  3. Monaco 4 3 1 0 8-2 10
  4. Marseille 5 3 1 1 8-4 10
  5. Bastia 5 3 0 2 5-4 9
  6. Reims 5 2 2 1 4-3 8
  1. Evian 5 2 1 2 7-6 7
  2. Rennes 4 2 1 1 5-4 7