3

Le Championnat: PSG deklasirao i Lyon

Igrači PSG-a (Foto: AFP)
Četvrtu pobjedu zaredom i osmu u posljednjih devet prvenstvenih utakmica ostvarili su nogometaši PSG-a. U 15. kolu Le Championnata na svom Parku prinčeva nadigrali su Lyon s 4-0.

Vratili su se time prvoplasirani Parižani na četiri boda prednosti pred Lilleom i pet pred Monacom. Za poraz u aktuelnom prvenstvu još uvijek ne znaju.

Povela je ekipa Laurenta Blanca u 36. minuti kada je Lucas Moura nabacio iz kornera, a Edinson Cavani glavom matirao gostujućeg golmana Remija Vercoutrea. Pet minuta kasnije upravo je taj Vercoutre prekršajem zaustavio Cavanija u kaznenom prostoru, a Zlatan Ibrahimović je bio precizan s bijele tačke, izvevši "panenku".

U 60. je minuti Thiago Silva ugurao loptu u mrežu iz gužve nakon kornera, a golijada je zaključena u 83. minuti kada je Ibrahimović dao gol iz još jednog jedanaesterca. Ovaj put je Šveđanin sam izborio penal, a prekršaj je napravio Samuel Umtiti. Ibrahimović sada na kontu ima 11 golova i prvi je strijelac lige. Pogodak manje je postigao Cavani.

Le Championnat, 15. kolo:

PSG - Lyon 4-0 (Cavani 36, Ibrahimović 41 - 11m, 83 - 11m, Thiago Silva 60) Bastia - Evian 2-0 (Krasić 49, Khazri 90+5)

Bordeaux - Ajaccio 4-0 (Jussie 6, 68, Sertic 50, Maurice-Belay 55)

1. PSG 15 11 4 0 34-8 37
  2. Lille 15 10 3 2 17-4 33
  3. Monaco 15 9 5 1 24-11 32
  4. Marseille 15 8 3 4 23-14 27
  5. St. Etienne 15 7 3 5 23-17 24
  6. Nantes 15 7 2 6 19-12 23
  7. Guingamp 15 6 4 5 18-15 22