0

Le Championnat: Prvijenac Umtitija za tri boda Lyona

Nogometaši Lyona teškom su mukom pobijedili pretposljednji Troyes na tabeli Le Championnata, te su slavljem 2-1 u prvom subotnjem susretu 20. kola opet zasjeli na vrh.

Lyon ima 41 bod, odnosno, dva više od drugog PSG-a, te tri više od Marseille, koji ujedno ima i utakmicu manje.

Pobjedu je Lyonu donio Samuel Umtiti pogotkom u 75. minuti. Nakon fliper-igre u domaćem šesnaestercu najbolje je reagirao Umtiti koji je tako došao do prvijenca u ovoj sezoni.

Prije toga je Lyon poveo u 11. minuti kada je glavom bio precizan Gonalons, ali je u 38. uzvratio Nivet. Utakmica je bila prilično izjednačena o čemu govori i Lyonovih 14 udaraca prema suparničkim vratima, ali i 12 igrača Troyesa.

Le Championnat, 20. kolo: Troyes - Lyon 1-2 (Nivet 38 / Gonalons 11, Umtiti 75)

Redoslijed: 1. Lyon 41, 2. PSG 39, 3. Marseille 38 (-1), 4. Rennes 32 (-1), 5. Lorient 31 (-1)..., 19. Troyes 13...