Serie A
6

Lazio uvjerljiv protiv Cagliarija, Lulić odigrao cijeli meč

Nogometaši Lazija pobijedili su na Olimpicu u okviru 9. kola Serije A ekipu Cagliarija rezultatom 3:0.

Zbog povreda Cragna i Rafaela, novi Cagliarijev trener Diego Lopez prisiljen je bio među stative postaviti trećeg golmana Crostu, koji je na kraju tri puta morao vaditi loptu iz svoje mreže.

Nebeskoplavi su u potpunosti dominirali u prvom poluvremenu, a posao im je olakšao rani gol Immobilea s penala u sedmoj minuti.

Sjajni italijanski napadač je četiri minute prije odlaska na odmor udvostručio prednost na asistenciju Marušića.

Već u četvrtoj minuti nastavka Bastos je iskoristio dodavanje Alberta i postavio, ispostavit će se, konačnih 3:0.

U nastavku su gosti preuzeli inicijativu, stvorili nekoliko dobrih šansi, ali najviše zahvaljujući golmanu Strakoshi nisu uspjeli doći do počasnog gola.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Senad Lulić odigrao je kao kapiten cijeli meč za pobjedničku ekipu.

Lazio se sa šestom pobjedom u sezoni probio na četvrto mjesto u Seriji A, dok je Cagliari na 14. poziciji.