Serie A
14

Lazio uprkos lošoj igri slavio u Empoliju, Krunić i Lulić igrali svih 90 minuta

Nogometaši Lazija pobijedili su na Carlo Castellani u okviru četvrtog kola Serije A ekipu Empoli rezultatom 1:0.

Lazio je tako upisao i drugu pobjedu u nizu nakon trijumfa nad Frosinoneom u prošlom kolu na svom terenu, dok je Empoli ponovo poražen nakon što je nedavno remizirao s Chievom u gostima.

U prvom poluvremenu Empoli je bio daleko bolja i opasnija ekipa na terenu, a prilike su se redale kao na traci.

Bh. reprezentativac Rade Krunić je promašio prvu u 24. minuti, a potom je Strakosha odbranio opasan udarac Acquaha.

Zajc je zatim pucao visoko iznad gola iz dobre situacije, dok je gol Caputa nakon pola sata igre poništen zbog ofsajda pa se mreže u prvom poluvremenu nisu tresle.

Kazna za promašaje Empolija je stigla već u drugoj minuti nastavka kada se Parolo dobro snašao u petercu i, ispostavit će se, svojim golom donio pobjedu Rimljanima. Akciju je pokrenuo bivši bh. reprezentativac Senad Lulić.

Krunić je igrao svih 90 minuta za poraženu ekipu, dok je Lulić kao kapiten predvodio goste čitav meč.

Lazio se s ovom pobjedom probio na osmo mjesto Serije A, dok je Empoli pao na 14. poziciju.