28

Lazio u rimskom derbiju deklasirao indisponiranu Romu

H. H.
Slavlje igrača Lazija nakon velike pobjede protiv ljutog rivala (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Lazija savladali su Romu rezultatom 3:0 u velikom rimskom derbiju odigranom u okviru 18. kola italijanske Serija A.

Nebeskoplavi su pitanje pobjednika praktično riješili za samo devet minuta prvog poluvremena, kada su postigli dva brza gola.

Prvo je Immobile u 14. minuti matirao Pau Lopeza nakon velike greške u odbrani Vučice, a već u 23. minuti Luis Alberto je odmjerenim udarcem s vrha kaznenog prostora povisio na 2:0.

Roma je igrala očajno, dok je Lazio znalački čuvao prednost i čekao svoju šansu, a dočekali su je u 67. minuti kada je Luis Alberto sjajnim golom s 20-ak metara postavio konačnih 3:0.

Edin Džeko je odigrao cijeli meč za Romu i utopio se u sivilo svoje ekipe, dok je na drugoj strani Senad Lulić bio na klupi, ali nije dobio priliku za igru nakon što se konačno opravio od teške povrede.

Lazio - Roma 3:0 (Immobile 14', Luis Alberto 23', 67')