27

Lazio s nevjerovatnih šest golova potopio Bolognu

U okviru italijanske Serie A Lazio je danas ubjedljivo slavio protiv Bologne rezultatom 6:0. Bh. reprezentativac Senad Lulić bio je asistent drugog i trećeg gola koji je postigao Klose u 36. minuti.

Prvi gol na Stadio Olimpico postignut je tek u 22. minuti kada je Bologneovu mrežu zatresao Miroslav Klose. Nakon prvog ekipa Lazija je zaredala niz od šest golova, ne dozvoljavajući igračima Bologne da predahnu.

U 32. minuti zahvaljujući Hernanesu i Luliću koji mu je dodao loptu Lazio povećava vodstvo na 2:0.

Novi pogodak postignut je u 36. minuti kada naš Lulić dodaje loptu Kloseu koji postiže gol za 3:0.

Tri minute kasnije Klose ponovo briljira i bilo je to 4:0.

Pred sami kraj prvog poluvremena Bolognein Gilardino se približava protivničkom golu, ali njego udarac glavom nije bio dovoljno precizan.

Pet minuta nakon početka drugog poluvremena Lazio povećava vodstvo na 5:0. Slavio je ponovo Klose koji postiže još jedan gol u 61. minuti za 6:0.

U posljednjih 10 minuta susreta Bologna je imala nekoliko pokušaja, ali su završili neslavno.

Utakmica je okončana s nevjerovatnim rezultatom 6:0.