Serie A
3

Lazio razbio Chievo, Benevento upisao novi poraz

Današnjim susretima od 15 sati nastavljeno je 21. kolo italijanske Serie A.

Lazio je dočekao Chievo i slavio je s ubjedljivih 4:1. Alberto je doveo domaćina u vodstvo u 23. minuti, a samo dvije minute kasnije Pucciarelli je poravnao na 1:1.

Milinković-Savić je potom sa dva pogotka u 32. i 68. minuti donio prednost Laziju 3:1, a na 4:1 povisio je Bastos u 84. minuti susreta. Konačnih 5:1 postavio je Nani u 87. minuti. Senad Lulć je igrao do 64. minute za rimski klub kada ga je zamijenio Lukaku.

Benevento je upisao novi poraz, ovaj put na gostovanju u Bologni. Domaćin je slavio rezultatom 3:0 pogocima Destra iz 35., De Maija iz 75. i Džemailija iz 88. minute susreta.

Sampdoria je savladala Fiorentinu rezultatom 3:1, Crotone je slavio u Veroni rezultatom 3:0, dok su susreti Sassuolo - Torino i Udinese - SPAL završeni rezultatom 1:1.