24

Lazio nastavio potjeru za Juventusom: Nebeskoplavi slavili u Genovi

F. Z.
Lazio - Genoa (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Lazija slavili su danas na gostovanju kod Genoe u 25. kolu italijanske Serije A rezultatom 3:2.

Lazio je do vodstva došao već u drugoj minuti susreta, a strijelac je bio Marušić nakon asistencije Caiceda. Ostalo je nakon prvih 45 minuta 1:0 za ekipu iz Rima.

Do dva gola prednosti Lazio je stigao u 51. minuti susreta, a strijelac je bio Immobile. U 57. minuti domaćin je smanjio prednost Lazija pogotkom Cassate nakon asistencije Ankersena.

Gosti su do dva gola prednosti ponovo došli u 71. minuti susreta, a strijelac je bio Cataldi. Konačni rezultat postavio je Criscito pogotkom s bijele tačke u 90. minuti susreta.

U redovima Lazija nije bilo Senada Lulića zbog povrede.

Lazio je sada drugi na tabeli sa 59 osvojenih bodova, jednim manje od vodećeg Juventusa i pet više od trećeplasiranog Intera koji ima i utakmicu manje.