16

Laziju tri boda u gostima kod Sampdorije, Lulić odigrao cijeli meč

(Foto: EPA)
U 16. kolu Serije A Lazio je u gostima na stadionu Luigi Ferraris rezultatom 2:1 pobijedio Sampdoriju.

Ovim porazom Sampdoria je prekinula niz od pet utakmica bez ligaškog poraza, dok se Lazio vratio na pobjednički kolosijek nakon poraza od Rome u prethodnom kolu. Lazio sada ima samo jedan poraz u posljednjih 11 ligaških mečeva pri čemu je sedam puta slavio.

Oba pogotka za Lazio pala su u finišu prvog poluvremena, a strijelci su bili Milinković-Savić (40') i Parolo (45'). Asistent kod oba gola bio je Anderson. Jedini gol za domaći tim postigao je Schick u 89. minuti

Bh. reprezentativac Senad Lulić odigrao je svih 90 minuta za Lazio što je njegov 16. ligaški nastup za klub u ovoj sezoni.

Ranije je Crotone golovima Palladina (24') i Ferrarija (83') savaldao Pescaru (2:1) za koju je jedini gol postigao Campagnaro u 82. minuti. Pescara je u 44. minuti promašila penal koji je izveo Mamushaj, a oba tima su meč okončala sa igračem manje. Aquilani je u 73. minuti isključen kod gostiju da bi tri minute kasnije "pocrvenio" i Capezzi kod domaćeg tima.