Liga nacija
28

Lazaro u 93. minuti donio pobjedu Austriji u Sjevernoj Irskoj, Bjelorusija u Ligi C

Reprezentacija Austrije pobijedila je u Belfastu u okviru šestog kola Lige B Lige nacija selekciju Sjeverne Irske rezultatom 2:1.

Austrija se tako donekle iskupila za neuspjeh u nedavnom meču u Beču protiv reprezentacije Bosne i Hercegovine (0:0), dok je Sjeverna Irska upisala i četvrti poraz u ovom takmičenju.

Nakon miroljubivog prvog poluvremena, Austrija je u vodstvo stigla već u četvrtoj minuti nastavka golom Schlagera, kojem je asistirao Žulj.

Ipak, samo osam minuta kasnije izjednačio je Evans iskoristivši dodavanje Jonesa, a konačnih 1:2 postavio je Lazaro u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Austrija je tako takmičenje u Ligi nacije okončala sa sedam osvojenih bodova, odnosno tri boda manje od naše selekcije, koja je izborila eventualni baraž i plasman u Ligu A. Sjeverna Irska će u narednoj Ligi nacija igrati u Ligi C.

Plasman u Ligu C iz najnižeg ranga izborila je Bjelorusija, koja je danas slavila u San Marinu (2:0), a na ruku im je išao remi između Moldavije i Luksemburga.