La Liga
0

Las Palmas promašio penal i propustio priliku za veliki preokret protiv Espanyola

Ekipe Las Palmasa i Espanyola odigrali su meč bez pobjednika u okviru 16. kola španske La Lige, a rezultat je na kraju glasio 2:2.

Espanyol je u 19. minuti stigao u vodstvo. Nakon loše ofsajd zamke Baptistao je izašao sam pred golmana Las Palmasa, a umjesto udarca odlučio je uposliti Morena kojem s nekoliko metara nije bilo teško loptu poslati u mrežu.

Espanyol je na sličan način postigao i drugi pogodak, ovaj put u 41. minuti, kada je Garcia loptu poslao kroz peterac domaće ekipa, a na pravom mjestu opet je bio Gerard Moreno koji pogađa za 2:0.

Činilo se da Las Palmas neće imati snage da se vrati u meč, a onda je u 80. minuti Loric Remy postigao pogodak za smanjenje rezultata, a onda u 89. minuti Calleri domaćoj ekipi donosi poravnanje.

Do kraja susreta Las Palmas je mogao stići i do velikog preokreta, ali je Remy u 91. minuti propustio veliku priliku, da bi u 94. minuti Viera propustio realizovati kazneni udarac te je susret završen rezultatom 2:2.