Premiership
60

Lampardove "bebe" nastavljaju briljirati, savršen hat-trick Christiana Pulišića

K. H.
Ekipa Chelseasja upisala je četvrtu uzastopnu pobjedu u engleskom Premiershipu, a oni su u susretu 10. kola bili bolji od Burnleyja rezultatom 4:2 uz hat-trick Christiana Pulišića.

Chelsea je puno bolje otvorio meč i od prve minute je bio bolji protivnik od Burnleyja, a u vodstvo stižu u 21. minuti kada Pulišić koristi grešku domaće odbrane, uzima im jednu loptu i lijevom nogom pogađa za 1:0.

Pred sam kraj prvog poluvremena, tačnije u 45. minuti, Pulišić koristi novu grešku odbrane Burnleyja i desnom nogom postiže gol, a Amerikanac koji je ljetos stigao iz Borussije Dortmund kompletirao je hat-trick u 56. minuti kada je glavom pogodio za "savršen hat-trick" i vodstvo Chelseaja od 3:0.

U 58. minuti je Willian pogodio za 4:0, a jedino što je do kraja Burnley uspio napraviti su utješni golovi Rodrigueza i McNeila.

Ovom pobjedom Chelsea se popeo na četvrto mjesto na tabeli sa 20 osvojenih bodova, koliko ima i Leicester.