28

Lakrdija na Turf Mooru: Koscielny rukom iz ofsajda srušio Burnley i donio bodove Arsenalu

U posljednjoj utakmici 7. kola Premiershipa Arsenal je kao gost u posljednjoj minuti sudijske nadoknade savladao Burnley (1:0).

Čvrsti Burnley je na svom terenu u ovoj sezoni pobijedio Liverpool kojem je to jedini poraz u sezoni, a koliko je težak protivnik kod kuće pokazao je i protiv Arsenala koji je tek u posljednjim sekundima meča stigao do pobjede i to na nesvakidašnji način.

Arsenal je u ovom meču bio superioran tim, stvorio je više šansi, a posebno se ističe stativa Sancheza u drugom dijelu, ali mreža domaćeg tima nije se tresla. Istina, i Burnley je u 75. minuti preko Keanea pogodio prečku, ali to je bila rijetka šansa tima Seana Dychea na ovom meču.

I kada se činilo da će Topnici ispustiti dva boda, Koscielny je u posljednjim momentima igre, u 93. minuti pogodio za pobjedu, ali o njegovom golu mnogo će se pričati. Naime, Oxlade-Chamberlein je sa svega tri metra šutirao, lopta je u ruku pogodila Koscielnyja koji je pri tom bio u ofsajdu, a onda ušla u gol.