0

La Liga: Valencia slavila na gostovanju kod Villarreala

(Foto: EPA)
U 19. kolu španske La Lige Villarreal je ugostio Valenciju. Pobjeda je pripala Šišmišima rezultatom 2:0.

Valencija je zaprijetila u 12. minuti preko El Haddadija, koji je šutirao pored gola. Osam minuta kasnije je zabilježen pokušaj na drugoj strani, ali je Pato također bio neprecizan.

Šišmiši su poveli u 35. minuti nakon dobre akcije i asistencije Nanija za Barragana.

Villarreal je mogao izjednačiti u 41. minuti da je udarac glavom Alvara bio precizniji. Već u narednoj minuti se ponovo zatresla mreža Žute podmornice, grešku odbrane je iskoristio Santi Mina i pogodio za 2:0 u korist Valencije. To je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku, tačnije u 62. minuti, Barraganov udarac je odbranio golman Villarreala. Domaći su uzvratili u 62. minuti preko Gaspara, ali je dobro intervenisao i čuvar mreže Valencije.

Udarac Nanija je u 70. minuti zaustavio Villarrealov golman Sergio Asenjo. Šest minuta kasnije prijeti i Pato na drugoj strani, ali pogađa stativu.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, ostalo je 2:0 za Valenciju, koja se sada nalazi na 15. mjestu tabele sa 19 bodova. Villarreal je šesti sa 31 osvojenim bodom.