La Liga: Espanyol uvjerljivo savladao Osasunu

komentara
3

dijeljenja
La Liga: Espanyol uvjerljivo savladao Osasunu Foto: EPA
Fudbaleri Espanyola pobijedili su na domaćem terenu u okviru 24. kola španske La Lige ekipu Osasune s uvjerljivih 3:0.
Domaći su poveli u 17. minuti utakmice. Navarro je pokazao sjajnu tehniku i lijepo centrirao u šesnaesterac gdje je loptu dočekao Caicedo i lijepo postigao gol glavom.

Gosti su tri minute kasnije imali dobru priliku za izjednačenje, ali je golman Espanyola Lopez sjajnom paradom odbranio udarac Romera.

Osasuna je u 27. minuti ostala s igračem manje nakon isključenja Oiera, koji je skrivio penal. Ipak, Fernandez je odbranio udarac Caiceda pa se na odmor otišlo s rezultatom 1:0.

Samo minut od sudijskog zvižduka za početak drugog poluvremena bio je dovoljan domaćim da udvostruče prednost. Veličanstvenim udarcem Jurado je sve iznenadio i praktično riješio pitanje pobjednika ovog meča.

Golman gostiju Fernandez istakao se kasnije sa još jednom sjajnom odbranom nakon šuta Lopeza.

Konačni rezultat od 3:0 postavio je Moreno u 92. minuti.

Bh. internacionalac Kenan Kodro u redovima poražene ekipe igrao je do 32. minute.

Espanyol se zahvaljujući ovoj pobjedi probio na osmo mjesto La Lige, dok je Osasuna ostala prikovana za dno sa deset osvojenih bodova.