Susret 30. kola
3

La Liga: Eibar savladao Las Palmas

(Foto: EPA)
U 30. kolu španske La Lige Eibar je ugostio ekipu Las Palmasa i pobijedio rezultatom 3:1.

U prvom poluvremenu se dvaput zatresla mreža Las Palmasa. Bebe je pogodio za vodstvo Eibara u 14. minuti, a potom je deset minuta kasnije Aythami autogolom povisio na 2:0. To je bio rezultat prvog poluvremena.

Početkom drugog poluvremena je Las Palmas krenuo agresivnije ka golu Eibara. Gosti u 47. minuti u dva navrata nisu uspjeli postići pogodak, prvo je udarac Livaje izblokiran, a potom je Mesa šutirao ravno u ruke golmana domaćih Yoela.

Eibar je odgovorio u 51. minuti preko Lejeunea koji je pokušao postići gol glavom, no, nije pogodio.

Gosti su smanjili zaostatak lijepim golom Lemosa iz slobodnog udarca u 62. minuti.

Ipak, Eibar vraća dva gola prednosti u 66. minuti nakon što je precizan iz jedanaesterca bio Adrian te povisio rezultat na 3:1. Krivac za prekršaj u kaznenom prostoru bio je Simon.

Do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao, ostalo je 3:1 za Eibar, koji je osmi na tabeli sa 47 bodova, dok je Las Palmas dvanaesti s 35 osvojenih bodova.