3

La Liga: Deportivo i Atletico podijelili bodove

(Foto: EPA)
Deportivo La Coruna i Atletico Madrid podijelili su bodove u 25. kolu španske La Lige odigravši 1:1.

Nakon katastrofe kod Leganesa domaći su dobili novog trenera, a već u 13. minuti poveli su protiv favorizovanog gosta.

Andone je iskoristio grešku odbrane i doveo Deportivo u vodstvo.

Do kraja poluvremena viđene su još po jedna šansa na obje strane. Dok je Kakuta bio neprecizan, golman domaćih Lux fantastično je odbranio udarac Corree.

U drugom poluvremenu dominirao je Atletico koji je tražio pobjedu nakon poraza od Barcelone.

Luis je u 68. minuti pogodio stativu, a već u narednom napadu Griezmann je postigao sjajan gol iz daljine za poravnanje rezultata.

Mogao je Torres preokrenuti rezultat deset minuta prije kraja meča, ali je Lux ponovo fantastično odbranio.

Atletico je s ovim bodom ostao četvrtoplasirana ekipa La Lige, dok je Deportivo na 17. mjestu.