18

La Liga: Barceloni lagana pobjeda protiv Espanyola

(Foto: EPA)
U 16. kolu La Lige Barcelona je na svom stadionu Camp Nou u katalonskom derbiju bez problema savladala Espanyol rezultatom 4:1.

Nakon tri vezana ligaška remija Barcelona je upisala drugu uzastopnu pobjedu, dok je Espanyol prekinuo niz od čak 10 uzastopnih utakmica bez poraza u svim takmičenjima.

Golove za Barcelonu postigli su Suarez (18' i 67'), Alba (68') i Messi (90') koji je pružio sjajnu predstavu i odigrao je ključnu ulogu kod drugog i trećeg gola svog tima. Počasni gol za goste postigao je Lopez u 79. minuti.

Suarez je sa nova dva gola zauzeo mjesto najboljeg strijelca lige sa 12 golova koje dijeli zajedno sa Messijem. Iza njih je Ronaldo sa 10 golova.ž

Deportivo La Coruna je ranije golovima Andonea (7') I Babela (42') savladao Osasunu (2:0), dok su remi upisali Leganes i Eibar (1:1). Leganes je od 26. minute igrao bez isključenog Herrerina, a gol za taj tim postigao je Guerrero u 23. minuti. Za Eibar je pogodio Bebe u 76. minuti.