La Liga: Barcelona deklasirala Sporting Gijon, Villarreal bolji od Osasune

komentara
1

dijeljenja
La Liga: Barcelona deklasirala Sporting Gijon, Villarreal bolji od Osasune Foto: EPA
Barcelona je u okviru 25. kola španske La Lige bez problema savladala Sporting Gijon rezultatom 6:1, dok je Villarreal kao gost pobijedio posljednjeplasiranu Osasunu 4:1.

B---G___6---1 by mediabh

Katalonci su u dobroj predstavi lagano slavili protiv kluba koji se bori za opstanak. Mrežu gostiju prvo je pogodio Messi u 9. minuti. Samo dvije minute poslije autogol postiže Rodriguez za 2:0. Igrao se 21. minut kada je Castro smanjio vodstvo Barcelone na 2:1.

Ipak, Luis Suarez šest minuta poslije postiže treći pogodak za domaće. Kod rezultata 3:1 otišlo se na odmor.

U nastavku Enrique u igru umjesto Suareza ubacuje Alcacaera koji već u 49.minuti pogađa za 4:1. Neymar je u 66.minuti pogodio za 5:1, akonačnih 6:1 postavio je Raktić u 87. minuti Barcelona je ostala u utrci za naslov prvaka sa Realom, a privremeno su zauzeli lidersku poziciju.

Villarreal je u gostima bio bolji od Osasune, a slavili su 4:1. Soriano je već u 2. minuti pogodio za vodstvo gostiju. Igrao se 36. minut kada je Soldado sa jedanaest metara povećao vodstvo. U drugom dijelu domaći iz kaznenog udarca smanjuje na 1:2, a u 64. minuti smanjili su preko Torresa.

No, gosti preko Borre u 75. minuti stižu do 1:3. Isti igrač tri minute poslije pogađa za konačnih 1:4. Izuzetno važna pobjeda Villarreala.