1

La Liga: Athletic trijumfovao protiv Granade, remi Sportinga i Celte

U 24. kolu španske La Lige Athletic Bilbao je savladao Granadu, dok su Sporting i Celta podijelili bodove.

Athletic je na San Mamesu savladao Granadu rezultatom 3:1. Bilbao je poveo u 11. minuti kada je Susaeta pogodio Ochoinu mrežu, ali samo tri minute kasnije Garcela-Gonzalez je poravnao rezultat na 1:1.

Athletic je ponovo došao u vodstvo u 33. minuti. Strijelac prvog pogotka je ovaj put bio asistent, a Lekue realizator. Konačnih 3:1 postavio je San Jose u 69. minuti meča.

Sporting je u Gijonu odigrao 1:1 sa Celtom. Domaćin je poveo u 49. minuti iz penala kojeg je realizovao Gomez, a sa igračem manje je ostao u 74. minuti kada je Mere napravio prekršaj pred svojim kaznenim prostorom kao posljednji igrač i sudija Bengoetxea ga je sasvim opravdano isključio.

Da stvar bude gora po Sporting, Aspas je iz tog slobodnog udarca pogodio za konačnih 1:1.