0

La Liga: Aspas donio pobjedu Celti, Sporting u sedam minuta potopio Granadu

Fudbaleri Celte pobijedili su u gostima u okviru 28. kola španske La Lige ekipu Deportiva La Coruna s minimalnih 1:0.

U prvom poluvremenu dominirali su gosti u svim segmentima igre, ali nisu uspjeli stvoriti niti jednu veliku priliku.

Nastavak utakmice donio je znatno otvoreniju i bolju igru Deportiva. Ipak, Celta je uspjela da postigne zlata vrijedan gol. Strijelac je bio Aspas na asistenciju Beauvue.

Celta je s novom pobjedom prestigla Las Palmas i sada je na 12. mjestu La Lige, dok je Deportivo pao na 16. poziciju.

Sporting Gijon je pobijedio na svom terenu ekipu Granade s uvjerljivih 3:1.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a prvi do gola u nastavku dolaze goste. Strijelac je bio Ingason na asistenciju Pereira.

Ubrzo je Traore poravnao rezultat, a samo četiri minute kasnije Babin je svojim golom donio veliki preokret.

Žestok udar Sportinga krunisan je novim golom, a ovaj put u listu strijelaca upisao se Carmona.

Mogao je do kraja utakmice Traore dodatno potopiti Granadu, ali je u 82. minuti promašio penal.