5

La Liga: Alaves u sjajnoj utakmici savladao Gijon

Fudbaleri Alavesa razbili su u sjajnom susretu u okviru 21. kola španske La Lige ekipu Gijona rezultatom 4:2.

Odmah na početku meča Alaves je došao do prednosti. Katai je dobro uposlio Sobrina koji se sjajno snalazi i matira Cuellara. To je ujedno bilo i jedino uzbuđenje u prvom poluvremenu.

Pola sata prije kraja Santos je sa bijele tačke udvostručio prednost gostiju, da bi Mendez nakon deset minuta riješio pitanje pobjednika još jednim golom iz penala.

Furioznih šest minuta viđeno je na kraju utakmice. Traore i Castro pogađali su golove za Gijon, dok je Alexis zabio četvrti gol za goste.

Alaves se nakon nova tri boda nalazi na 12. mjestu španske La Lige, dok je Gijon u zoni ispadanja sa svega 13 osvojenih bodova.