Serie A
10

Kvaradona nastavio dominirati: Čudesni Gruzijac srušio Sassuolo i ostavio Napoli na prvom mjestu

E. B.
Khvicha Kvaratskhelia (Foto: EPA-EFE)
Nogometaši Napolija su savladali Sassuolo u 12. kolu italijanske Serije A rezultatom 4:0, a briljirao je Khvitcha Kvaratshkelia.

Krilni napadač Napolija je nastavio s dominacijom i još jednom opravdao nadimak koji je dobio na stadionu "Diego Armando Maradona" - Kvaradona.

21-godišnji Gruzijac je najprije u 4. minuti asistirao Victoru Osimhenu za 1:0, potom je i u 19. minuti isti tandem donio prednost Napoliju od 2:0. U 36. minuti Kvaratshkelia je i sam bio strijelac za 3:0 i riješio pitanje pobjednika.

Konačnih 4:0 je postavio Osimhen u 77. minuti susreta, no i pored hat-tricka junak susreta nakon kojeg je Napoli i definitivno ostao na prvom mjestu na tabeli je bio Kvaradona.

Kvaratshkelia je ove sezone u dresu Napolija u 16 utakmica učestvovao u čak 18 pogodaka - osam puta je bio strijelac, a deset asistent.