0

Kvalifikacije za SP: Rusija rutinski protiv Luksemburga

Nogometna reprezentacija Rusije bar je na trenutak izbila na vrh poretka u kvalifikacijskoj grupi F za Svjetsko prvenstvo u Brazilu.

Rusija je u Kazanju savladala Luksemburg s 4-1 i tako došla do pete pobjede u grupi i privremeno prestigla Portugal na čelu grupe.

Tim Fabija Capella sjajno je otvorio utakmicu i već nakon samo 20-ak sekundi igre Aleksander Kokorin dao je prvi od svoja dva gola nakon dodavanja Aleksandra Keržakova. Drugi je postigao glavom u 36. minuti na dodavanje Dmitrija Kombarova i sa rezultatom 2-0 se otišlo na odmor.

Keržakov je u 60. minuti odveo Ruse na nedostižnu prednost, a onda su u samoj završnici postignuta još dva gola. Za Luksemburžane je prvo smanjio njihov kapetan Aurelien Joachim, da bi "džoker" s klupe Aleksander Samedov postavio konačnih 4-1.