Susret grupe E
113

Kvalifikacije za SP: Crna Gora rutinski pobijedila na gostovanju u Kazahstanu

U prvoj utakmici 7. kola kvalifikacijske grupe E za Svjetsko prvenstvo u Rusiji Kazahstan je ugostio Crnu Goru, koja je osvojila sva tri boda pobijedivši rezultatom 3:0.

Crna Gora je povela u 32. minuti golom Vešovića, koji je izašao sam pred golmana Kazahstana Loriju i poslao loptu u mrežu za 1:0. Zahvaljujući njegovom pogotku su Crnogorci na odmor otišli s minimalnom prednošću.

U drugom poluvremenu je Crna Gora nastavila dominirati, pa je Bećiraj u 53. minuti udvostručio vodstvo gostiju. Strijelac trećeg gola za Crnogorce bio je Šimić u 63. minuti.

Do kraja susreta se rezultat nije mijenjao, ostalo je 3:0 za Crnu Goru.

U grupi E se večeras od 20:45 sati igraju preostala dva susreta, a sastaju se Danska - Poljska te Rumunija - Armenija.

Crna Gora je trenutno druga na tabeli sa 13 bodova i ovom pobjedom je napravila veliki korak ka baražu.